Çin-ABD Yasa Uygulama ve İnternet Güvenliği Diyalogu

2017-10-05 16:10:59 CRI

Çin-ABD Yasa Uygulama ve İnternet Güvenliği Diyalogu'nun ilk turu dün Washington'da düzenlendi.

Toplantıya Çin Devlet Konseyi Üyesi ve Kamu Güvenliği Bakanı Guo Shengkun, ABD Adalet Bakanı Jeff Sessions ve Ulusal Güvenlik Bakan Vekili Elaine Duke katıldı.

Toplantıda son yıllarda Çin ile ABD arasında yasa uygulama ve internet güvenliği işbirliğinde kaydedilen başarılar gözden geçirilerek, terörle ve uyuşturucuyla mücadele, internet suçlarına darbe indirme, kanun kaçaklarının yakalanması ve gasp edilen parçaların geri alınması, yasadışı göçmenlerin iadesi gibi konular üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu ve geniş fikir birliğine varıldı.

Guo Shengkun, Çin-ABD Yasa Uygulama ve İnternet Güvenliği Diyalogu'nun iki ülke arasındaki dört üst düzey diyalog mekanizmasından biri olduğuna işaret etti.

Guo, iki tarafın diyalogdan faydalanıp işbirliğini yoğunlaştırmak ve fikir ayrılıklarını kontrol etmek suretiyle, yasa uygulama ve internet güvenliği alanında işbirliğini, yeni dönemde Çin-ABD ilişkilerinin parlak noktası haline getirmeleri gerektiğini söyledi. Guo, küresel güvenlik yönetişimini hızlandırmak ve güvenli şekilde insanlığın ortak kader birliğini oluşturmak için çaba gösterileceğini dile getirdi.

Diyaloga katılan ABD tarafıysa yasa uygulama ve internet güvenliği alanında iki ülkenin yürüttüğü işbirliğine büyük önem verdiklerini ifade ederek, Çin ve ABD'nin bu alanlarda benzer tehditlerle karşı karşıya bulunduklarına dikkat çekti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor