"İpek Yolu'nda Çin-Üreten Çin” ekibi Dongyang'da

2017-09-27 11:33:55 CRI

Çin'in ahşap oymacılığıyla meşhur kenti Dongyang'da bulunan "İpek Yolu'nda Çin-Üreten Çin” ekibi, şehirdeki Çin Ahşap Oymacılığı Müzesi ve sanat atölyelerinde sergilenen değerli eserler hakkında bilgi aldı.

 
      Somut olmayan kültürel miras niteliğinde sanat eserleri yapan Lu Guangzheng'ın “Parmakların Ucundaki Sanat Mirası” isimli sergisini gezen Türk gazeteciler, Lu usta ile sohbet ettiler. 73 yaşındaki Lu Guangzheng misafirlerin önünde tecrübeli elleriyle ahşaba desenler yonttu.


Yekpare kütüklerin üzerinde yaklaşık bir yıllık çalışmanın sonucunda ortaya çıkan eserler, sanatseverler tarafından yüksek fiyatlarla satın alınıyor.


Konukların Dongyang'daki bir sonraki durağı Beihouzhou köyü oldu. Köy sakinlerinin ürettiği el yapımı ürünleri inceleyen misafirler, ardından geleneksel kıyafetleriyle dans eden ekibin gösterisini izledi.


      Çin Uluslararası Radyosu, Çin'in Ankara Büyükelçiliği ile İstanbul Başkonsolosluğu ve ilgili kentlerin belediyelerinin işbirliğiyle gerçekleştirilen söz konusu etkinlik, Türk halkının, Çin'in toplumsal ve ekonomik gelişmeleri ile Çin'in önerdiği Kuşak ve Yol inisiyatifini daha iyi bir şekilde tanımasını amaçlıyor.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor