Çin'den yangından etkilenen vatandaşlarına yardım

2017-09-25 19:05:58

     Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lu Kang, Papua Yeni Gine'de süpermarket yangınından etkilenen Çin vatandaşlarına gerekli tüm yardımı sağlayacaklarını açıkladı.


     Papua Yeni Gine'de bir süpermarkette 22 Eylül günü yangın çıktı, yangında süpermarkette çalışan 10 Çin vatandaşı kayboldu. Edinilen bilgilere göre, şu ana kadar dört cesede ulaşıldı.


Lu Kang bugün Beijing'de düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, Çin'in Papua Yeni Gine büyükelçiliğinin acil müdahale mekanizması başlatarak, kayıp Çin vatandaşlarının yakınlarıyla temas kurduğunu söyledi. Lu Kang, Çin hükümetinin olayın ardından ailelerin tüm işlemlerine kolaylık sağlayacağını vurguladı. Arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü de bildirildi.


Karayipler'de bir ada ülkesi olan Dominik Cumhuriyeti rüzgâr fırtınasına maruz kaldı. Ulaştırma ve haberleşme tümüyle kesildi.


Lu Kang, Çin hükümetinin Dominik'te afete maruz kalan Çin vatandaşlarının güvenliğini yakından takip ettiğine işaret ederek, ilk aşamada 158 Çin vatandaşının güvenli bir yere yerleştirildiğini, kalan diğer Çin vatandaşlarının tahliye çalışmalarının devam ettiğini söyledi.   

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor