“AK Parti-ÇKP ilişkileri güzel bir noktada”

2017-09-25 18:08:40

Çin'in başkenti Beijing'de temaslarını sürdüren AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi ve Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı, Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel çeşitli alanlarda Çin Komünist Partisi (ÇKP) ile işbirliğini derinleştireceklerini, iki ülke arasında stratejik işbirliğinin pekiştirilmesine güç katacaklarını açıkladı.


İsmail Emrah Karayel dün Çin Uluslararası Radyosu'na özel açıklama yaptı.

 Karayel liderliğindeki AK Parti heyeti, kısa süre önce resmi Çin ziyaretine başladı. 17 kişilik heyet sırasıyla Shanghai, Nanchang ve Beijing'i ziyaret ederek, yerel parti ve hükümet yetkilileriyle görüş alışverişinde bulundu ve Çin'de toplumsal ve ekonomik gelişmelere tanıklık etti.


Karayel, yaptığı açıklamada AK Parti'nin ÇKP ile işbirliğine büyük önem verdiğine işaret ederek, iki partinin işbirliğini geliştireceklerini vurguladı.


Karayel AK Parti ve ÇKP'nin gerek parti ilişkisi gerekse devlet ve hükümet ilişkisi anlamında, güzel bir nokta bulunduklarına işaret etti.


Karayel, iki parti arasındaki ilişkileri daha da geliştirmek için gençlik kolları ve kadın kollarının yanı sıra, yönetim tabakası arasında karşılıklı ziyaret ve değişimin yoğunlaştırılması gerektiğini söyledi.


AK Parti ile ÇKP arasındaki ilişkilerin sadece iki ülke için değil, aynı zamanda bölge ve hatta bütün dünya için önemli olacağına inandıklarını ifade eden  Karayel, Ekim'de yapılacak ÇKP 19. Genel Kongresi'nin başarıyla geçmesini dileyerek, Genel Kongre'de elde edilen yeni başarılarla AK Parti ile ÇKP arasındaki ilişkilerin gelişeceğine inandıklarını söyledi.  

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor