Dünya Odalar Kongresi ticaretin geleceğini tartışıyor

2017-09-19 21:29:57

Dünya Odalar Kongresi ticaretin geleceğini tartışıyor

Dünya Odalar Kongresi, bugün Avusturalya'nın Sydney kentinde başladı.

Küresel iş ortamının sağlıklı şekilde gelişmesi için fikir ve öneriler toplanması amacıyla düzenlenen kongreye 110 ülke ve bölgeden binlerce temsilci katılıyor.

New South Wales Valisi Gladys Berejiklian, yaptığı açılış konuşmasında, küresel ekonomide daha fazla yeni ticaret formatları ortaya çıkarken, bunun beraberinde yeni sorunlar da getirdiğine işaret etti.

Berejiklian, ticaret alanındaki liderler ile katılımcıların, mevcut sorunlar karşısında tecrübe paylaşımında bulunarak, dünya ekonomisini el ele kalkındırmak için yeni yollar bulmaları gerektiğini söyledi.

Yeni kurulan İpek Yolu Uluslararası Ticaret Odası'nın başkanı Lu Jianzhong da yaptığı konuşmada, ekonominin yavaşlamasının küresel yönetişime gölge düşürdüğüne dikkat çekti.

Lu, Kuşak ve Yol inisiyatifinin, mevcut zorlukların çözülmesi için yeni fikirler sağladığını ve ilgili ülkelere kapsayıcı bir kalkınma platformu sağladığını ifade etti.

Lu, Kuşak ve Yol güzergâhındaki ülkelerin ticaret odalarına altyapı inşasını bir bağ olarak görerek küresel ticaret ve yatırımlar ile kültürel iletişimi ve sürdürülebilir kalkınmayı hızlandırma çağrısında bulundu.

Dünya Odalar Kongresi, 1999 yılından bu yana Dünya Odalar Federasyonu'nun evsahipliğinde her iki yılda bir düzenleniyor. Üç gün sürecek olan bu yılki buluşma, çeşitli ülkelerin ticaret odaları arasında bir iletişim platformu sağlamayı amaçlıyor.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor