Yu Zhengsheng'den Dünya Çinli Girişimciler Konferansı'na tebrik mesajı

2017-09-17 15:00:54 CRI

Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı Ulusal Komitesi Başkanı Yu Zhengsheng, dün Myanmar'da başlayan “14. Dünya Çinli Girişimciler Konferansı”na bir kutlama mesajı gönderdi.


Yu, Çinli girişimcilerin, küresel ekonomik kalkınmanın desteklenmesinde önemli bir güç olarak Çin ile diğer ülkeler arasındaki ekonomik ve ticari işbirliğini arttırmada bir köprü görevi üstlendiğini belirtti.


Yu, Dünya Çinli Girişimciler Konferansı'nın, Çinli girişimcilerin bir araya getirilmesi ve tüm taraflar arasında karşılıklı alışveriş ile işbirliğinin geliştirilmesi için önemli bir platform haline geldiğine işaret etti.


Yu, Konferans'ın, Myanmar Çin Ticaret Odası ve tüm delegelerin ortak çabalarıyla karşılıklı anlayışı derinleştirerek, dünya çapındaki Çinli girişimciler ile Myanmar'ın ticaret dünyası arasındaki değişimi ve işbirliğini arttıracağını kaydetti.


Yu ayrıca, Kuşak ve Yol İnisiyatifi'nin küresel gelişmeye yeni bir dinamizm kazandırdığını ve yurt dışında yaşayan Çinliler için yeni kariyer fırsatları sağladığını vurguladı.


Myanmar Çin Ticaret Odası'nın ev sahipliğini yaptığı bu yılki konferansa yurt dışında yaşayan 2 binden fazla Çinli tüccar katıldı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor