BRICS zirvesinde ekonomik ve ticari kazançlar elde edildi

2017-09-07 19:29:53

Çin Ticaret Bakanlığı Sözcüsü Gao Feng, 9. BRICS Liderler Görüşmesi ve Yeni Kalkınan Piyasa Ülkeleri ile Gelişmekte Olan Ülkelerin Diyalog Toplantısı'nın Xiamen kentinde başarıyla düzenlendiğini ve BRICS Ekonomi ve Ticaret İşbirliği Eylem Planı'nın imzalanmasıyla BRICS'in “ikinci altın 10 yılı”na girdiğini açıkladı.

Gao Feng, bugün düzenlenen basın toplantısında, BRICS zirvesinde ticari gelişme için bir dizi çözüm planlarının sunulduğunu belirtti. Gao Feng, BRICS E-Ticaret Finansal İşbirliği İnisiyatifi'nin onaylandığını e-ticaret konusunda finansal işbirliğinin kapsamlı bir biçimde başlatıldığını dile getirdi.

BRICS Hizmet Sektörü İşbirliği Yol Haritası'nın çizildiğini ve turizm, eğitim, tıp ve diğer alanlarda somut işbirliğinin hayata geçirilmesinin kararlaştırıldığını dile getiren Gao Feng, BRICS E-Port internet inşasının denetlendiğine dikkat çekti.

Gao Feng, BRICS Fikri Mülkiyet Hakkı İşbirliği Danışma Kararı'nın onaylandığını ve BRICS'in ekonomide inovasyonu geliştirmeye sistematik garanti sağladığını belirtti.

Gao Feng, Çin'in şu ana kadar 23 ülke ve bölgeyle 15 serbest ticaret anlaşmasını imzaladığını hatırlatarak, BRICS ülkeleri arasında entegrasyon ve büyük pazarı inşa etmeye çalıştıklarına değindi. Gao Feng, BRICS ülkelerinin serbest ticaret bölgesinin kurulmasını olumlu ve açık tutumla değerlendirdiklerini kaydetti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor