Çin'den AB'ye ticari önlemlerini durdurma çağrısı

2017-09-07 19:09:49

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, kısa süre önce, Çin'in fotovoltaik ürünlerine yönelik anti damping ve sübvansiyon önlemini tekrar gözden geçireceğini duyurdu.

Çin Ticaret Bakanlığı Sözcüsü Gao Feng, bugün düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, AB Komisyonu'nun Çin hükümeti, Çinli sektör birimleri, işletmeler ve ilgili tarafların sundukları teklifleri göz önüne alarak ürünlerin taban fiyatlarının azaltılması talebinde bulunduğunu hatırlatarak, bu fiyatların bir an önce piyasa seviyesine ulaşması için önemli bir adım atıldığını kaydetti.

Sözcü Gao, AB'nin Çin'in fotovotaik ürünlerine uyguladığı düzenleyici ticari yardım önlemlerini bir an önce durdurması arzusunu dile getirdi.

Gao Feng, “fotovoltaik yeni enerji alanında hızla yükselen bir sektör. Çin ve AB, küresel iklim değişikliğiyle mücadele konusunda aynı tutum ve hedefe sahiptir. AB'nin bir an önce Çin'in fotovoltaik ürünlerine uyguladığı düzenleyici ticari önlemlere son verip, iki tarafın iş çevrelerindeki işbirliğine daha istikrarlı ticari ortam sağlaması gerekir. Ayrıca, AB ile birlikte iki tarafın ortak kazancını gerçekleştirmeyi ve iklim değişikliğiyle mücadelede ortaklaşa çaba göstermeyi arzu etmekteyiz.” ifadesini kullandı.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor