Çin'den Pakistan'ın uluslararası terörle mücadeleye katkısına övgü

2017-09-01 11:27:02

Çin Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Hua Chunying, terörle mücadelenin ön saflarında yer alan Pakistan'ın yıllardır aktif şekilde büyük çabalar harcadığını ve büyük kayıplara dayandığını, bu sebeple uluslararası toplumun Pakistan'ın uluslararası terörle mücadelesine olan katkılarını takdirle değerlendirmesi gerektiğini söyledi.

Sözcü Hua dün düzenlenen olağan basın toplantısında, Çin'in Pakistan ve diğer ülkelerle uluslararası terörle mücadeledeki işbirliğini artırmaya ve bölgesel güvenlik ve istikrarın korunması için çaba göstermeye hazır olduğunu belirtti.

Bir gazeteci, ABD Başkanı Trump'ın Pakistan'ı teröristleri himaye etmekle suçladığını, Hindistan'ın ise Pakistan'da saklanan teröristlerin yakalanması için Çin'den Pakistan'a baskı yapmasını istediğini hatırlatarak, BRICS Xiamen Zirvesi'nde ilgili konuların ele alınıp alınmayacağını sordu.

Sözcü Hua, Hindistan'ın Pakistan'ın terörle mücadelesiyle ilgili hassasiyetinin Xiamen Zirvesi'ndeki ana gündemi olması gerektiğini düşünmediğini kaydetti.

Hua, BRICS ülkeleri arasındaki ekonomik, siyasi ve güvenlik işbirliğinde yeni ivmelerin kaydedilmesi, kültürel işbirliğinin yeni dayanak haline getirilmesi için çabalar gösterileceğini söyledi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor