BRICS bankası 2,5 milyar dolar kredi sağlayacak

2017-08-31 20:00:45 CRI

 BRICS Yeni Kalkınma Bankası'nın 2017'de sağladığı toplam kredi miktarının 2 milyar 500 milyon dolara ulaşmasının beklendiği bildirildi.

Çin Maliye Bakanlığı Uluslararası Ekonomi ve Finans Enstitüsü Başkanı Zhou Qiangwu, bugün düzenlenen basın toplantısında, bankanın faaliyetleriyle ilgili bilgi verdi.

Zhou Qiangwu, BRICS Yeni Kalkınma Bankası Genel Merkezi'nin Shanghai'daki çalışma binasının da resmen hizmete gireceğini kaydetti.

BRICS Yeni Kalkınma Bankası'nın, “üye ülkelerin ortaklaşa dünyaya getirdiği bir bebek” olduğuna dikkat çeken Zhou, bankanın açılışından bu yana geçen iki yılda yapılandırma ve  farklı alanlarda büyük ilerleme kaydedildiğini belirtti.

Bankanın 3 milyar yuan tutarındaki yeşil tahvili Çin piyasasına sürdüğünü ve geçen sene toplam 1,55 milyar dolar tutarındaki yedi sürdürülebilir kalkınma projesine onay verdiğini hatırlatan Zhou, ilk bölgesel temsilciliğin ise 17 Ağustos'ta Güney Afrika Cumhuriyeti'nin Johannesburg kentinde hizmete girdiği bilgisini verdi.

Zhou Qiangwu, önümüzdeki günlerde yapılacak BRICS Zirvesi'nde, Yeni Kalkınma Bankası'nın üyelerin kredi başvurularına kolaylık sağlaması ve projelere hazırlık sermayesi desteği sunması gibi konularda ilerleme kaydedilmesinin beklendiğini sözlerine ekledi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor