Çin'den çok taraflı iklim sürecine destek

2017-08-29 15:12:02

Çin'den çok taraflı iklim sürecine destek

   Çin Devlet Müşaviri Yang Jiechi Beijing'de dün Birleşmiş Milletler (BM) İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi Sekreteri Patricia Espinosa ile bir araya geldi.

   Yang Jiechi görüşmede yaptığı konuşmada, Çin hükümetinin iklim değişikliğine büyük önem verdiğine işaret ederek, iklim değişikliğiyle mücadeleyi, ekonomiyle toplumsal gelişmeleri hızlandıran önemli strateji olarak öteden beri gördüklerini vurguladı. Çok taraflı iklim sürecine kararlı destek sağladıklarına işaret eden Yang Jiechi, bu konuda katkı sağlamaya devam edeceklerini açıkladı. Yang, tarafların “adalet, ortak ancak farklı sorumluluklar” ilkelerinden hareket etmeleri, böylece 2020 yılı taahhütlerini hayata geçirmeleri çağrısı yaptı.

     BM İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi Sekreteri Patricia Espinosa görüşmede yaptığı konuşmada, BM İklim Değişikliği Çerçeve Antlaşması'nın hayata geçirilmesinde öncü rol oynadıklarına işaret ederek, bu konuda ilerlemeler kaydedildiğini belirtti. Birleşmiş Milletler (BM) İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi Sekreterliği'nin, Çin'in rolüyle etkisine büyük önem verdiğine işaret eden Espinosa, Çin ile işbirliğini pekiştirmeye, böylece küresel iklim yönetimini güçlendirmeye hazır olduklarını belirtti.

  BM İklim Değişikliği Konferansı 6-17 Kasım'da Almanya'da yapılacak. Konferansta, BM İklim Değişikliği Paris Antlaşması'nın hayata geçirilmesi için kurallar belirlenecek ve gelişmekte olan ülkelere sermaye desteği için yol haritasının yürürlüğe girmesi sağlanacak.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor