Xi Jinping Asya Olimpiyat Konseyi Başkanı'yla görüştü

2017-08-27 20:13:01 CRI

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping bugün Tianjin'de düzenlenen 13. Çin Ulusal Spor Oyunları'nın açılış törenine katılan Asya Olimpiyat Konseyi Başkanı Ahmet el-Fahad el-Ahmet el-Sabah'la görüştü.

Xi Jinping, Asya Olimpiyat Konseyi'ne Çin'in ve bütün Asya'nın sportif gelişimine uzun süredir devam eden katkılarından dolayı teşekkür etti. Xi, ayrıca Çin'in konseyin çalışmalarını desteklemeye devam edeceğini belirtti.

Xi, 2022 Kış Olimpiyat Oyunları'nın Beijing'de yapılacağını, bunun Çin sporu ile dünya olimpiyat oyunlarına ortak kazançlar getirmek için iyi fırsat sağlayacağı gibi, Çin halkının olimpiyat oyunlarına yönelik ilgisini de arttıracağını söyledi.

2022 yılında Çin'in Hangzhou şehrinin 19. Asya Spor Oyunları'na da ev sahipliği yapacağını hatırlatan Xi, Hangzhou Asya Spor Oyunları'nın hazırlık çalışmalarını tam güçle destekleyeceklerini kaydetti.

Ahmet el-Fahad el-Ahmet el-Sabah, hem Asya Olimpiyat Konseyi, hem kendi şahsının Çin'le olan işbirliği ve dostluğa değer verdiğini, Xi Jinping'in Çin'in spor gelişimi ve uluslararası olimpiyat çalışmaları hakkındaki uzun vadeli görüşlerine hayran kaldığını belirtti.

Çin hükümetine uzun zamandan beri konseyine verdiği destekler için teşekkür eden Ahmet el-Fahad el-Ahmet el-Sabah, Asya Olimpiyat Konseyi'nin Çin'le sıkı işbirliğini sürdürerek, Asya'nın spor çalışmalarını geliştirmek üzere elinden geleni yapacaklarını ve Çin'in 2022 Beijing Kış Olimpiyat Oyunları ile Hangzhou Asya Spor Oyunları'nı düzenlemelerine destek vereceklerini ifade etti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor