Xi Jinping IOC Başkanı Bach'la görüştü

2017-08-27 20:06:09 CRI

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping bugün Tianjin kentinde Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach'la bir araya geldi.


Xi Jinping 13. Çin Ulusal Spor Oyunları'nın açılışına katılmak için Çin'e gelen Bach'a “hoş geldiniz” diyerek, Çin'in Olimpik oyunları ve spor davasının gelişimine yaptığı olumlu katkılardan dolayı Bach'a ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi'ne teşekkür etti.


Xi Jinping, Çin'in öteden beri spor davasının gelişimine, Olimpik oyunların toplumsal gelişmede oynadığı önemli role büyük önem verdiğinin altını çizdi.


Xi, Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin çalışmalarına destek veren Çin'in komiteyle birlikte uluslararası olimpik oyunlar, sporun barış ve kalkınma için oynadığı rol ve Çin'in spor davasının gelişimi gibi konularda derinlemesine işbirliği yapmaya hazır olduğunu kaydetti.


Şu anda Beijing Kış Olimpiyat Oyunları'na ilişkin çeşitli hazırlık çalışmalarının tüm hızıyla yürütüldüğünü anımsatan Xi, Çin'in Beijing Kış Olimpiyat Oyunları'nın düzenlenmesi başvurusunda yaptığı taahhütleri kapsamlı bir şekilde yerine getirerek, dünyaya muhteşem, olağanüstü bir kış olimpiyat oyunlarını sunacağını belirtti.


13. Çin Ulusal Spor Oyunları'nın açılışına katılmaktan büyük memnuniyet duyduğunu dile getiren Bach, Çin halkının 2022 Kış Olimpiyat Oyunları'na gösterdiği heyecanın dikkatini çektiğini ve Çin hükümetinin yeşil, temiz, yüksek teknolojili ve sürdürülebilir bir kış olimpiyat oyunlarını düzenleyeceğine tam güven beslediğini sözlerine ekledi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor