Liu Yunshan: Çin yayınlarının uluslararası etkisi artmalı

2017-08-25 10:56:03

Liu Yunshan: Çin yayınlarının uluslararası etkisi artmalı

Çin'in en üst düzey lider kadrosundaki isimlerden Liu Yunshan, yayıncılardan Çin kültürüne güvenmelerini ve ülkelerini yayıncılık endüstrisindeki büyük bir güç hâline getirmelerini istedi.

Çin Komünist Partisi Merkezi Komitesi Siyasi Bürosu Daimi Komitesi Üyesi Liu, 24. Beijing Uluslararası Kitap Fuarı'na dün yaptığı ziyarette, yayıncılık faaliyetleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Liu, yayıncıların içeriğe daha fazla önem vermeleri ve bu endüstrinin müreffeh bir şekilde gelişimini sürdürmesi için uluslararası iletişim becerilerini artırmaları gerektiğini söyledi.

Liu, ayrıca Çinli yayıncılar için şu anki en önemli görevin, yüksek kalitedeki eserler yayımlayarak 19. ÇKP Ulusal Kongresi öncesinde iyi bir atmosfer yaratmak olduğunu ifade etti.

Liu Yunshan, yayıncılardan inovasyon ruhunu ilerletmelerini, endüstriyel reformları derinleştirmelerini ve geleneksel yöntemleri dijital yayıncılık ile bütünleştirmelerini de istedi.

Xinhua Haber Ajansı ve İran'ın resmî haber ajansı IRNA tarafından ortaklaşa düzenlenen fotoğraf sergisini de gezen Liu, Çin ile İran'ın Kuşak ve Yol inşası çerçevesinde yayıncılık işbirliğini genişletmesi gerektiğini dile getirdi.

Kapılarını önceki gün ziyarete açan 24. Beijing Uluslararası Kitap Fuarı'na yurt içi ve yurt dışından 2 bin 511 yayınevi katılıyor. Fuar, 27 Ağustos'ta sona erecek.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor