Li Keqiang, DSÖ'nün yeni genel sekreteriyle görüştü.

2017-08-19 16:34:08 CRI

Çin Başbakanı Li Keqiang, dün öğleden sonra Beijing'de Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) yeni genel sekreteri Tedros Adhanom Ghebreyesus'la görüştü

Tedros'u DSÖ Genel Sekreterliğine yeni seçilmesinden dolayı kutlayan Başbakan Li Keqiang, DSÖ'nün küresel sağlık işlerinin koordine edilmesinde ve küresel sağlık çalışmalarının geliştirilmesinde oynadığı değerli role önem verdiklerini hatırlattı. Li, DSÖ'nün çalışmalarına devamlı destek veren Çin'in, Kuşak ve Yol gibi konularda DSÖ'yle işbirliğini güçlendireceğini kaydetti.

Çin'in kırsal ve kentsel bölgelerde yaşayan tüm vatandaşları kapsayan, Çin'e özgü temel sağlık sisteminin oluşturulmasını hızlandıracağına işaret eden Li Keqiang, DSÖ'nün Çin'deki sağlık işlerine destek vermesi arzusunu dile getirdi.

Tedros, Çin hükümetinin küresel sağlık çalışmalarında, ebola salgını gibi kamu sağlığına ilişkin acil olaylara müdahale konusunda yaptığı önemli katkıları takdirle değerlendirdi. Tedros, küresel sağlık çalışmalarının daha iyi bir şekilde geliştirilmesi amacıyla, DSÖ'nün Çin'le birlikte ikili stratejik işbirliğini yüksek bir seviyeye taşımaya hazır olduğunu sözlerine ekledi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor