Lojistik sektöründe verimlilik artacak

2017-08-18 19:17:45

Lojistik sektöründe verimlilik artacak

Çin'de reel ekonomiye destek sağlamak için lojistik sektöründe verimlilik artırılacak ve işletmelerin maliyeti düşürülecek.

Çin Devlet Kalkınma ve Reform Komitesi Sözcüsü Meng Wei Beijing'de düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, lojistik sektöründe idari onay prosedürlerinin azaltılması, kaliteli hizmet sağlanması, vergi düşürülmesi, lojistik bilişimleşmenin hızlandırılması ve bu sektörde mekanizma reformunun yoğunlaştırılması için bir dizi tedbir alınacağını açıkladı.

2016 yılında Çin lojistik sektöründe elde edilen toplam gelir bir önceki yıla göre yüzde 4,6 artarak 7,9 trilyon yuana ulaştı. Ancak bu artış hızı, Gayri Safi Yurtiçi Hasıla'daki artışın altında kaldı.

     Çin Devlet Kalkınma ve Reform Komitesi Sözcüsü Meng Wei, önümüzdeki günlerde eyaletler arası büyük kargo taşımacılığı için onay prosedürlerinin azaltılacağını, kargo taşıtlarına verilen yıllık kontrolün sadeleştirileceğini, gümrük işlemlerinin basitleştirileceğini kaydetti. Meng Wei ayrıca, kargo bilgilerinin şeffaf şekilde kamuya paylaşılması ve lojistik sektöründe kredi sisteminin kurulması için de etkin çaba harcanacağını belirtti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor