Çin emlak piyasası sağlıklı gelişiyor

2017-08-15 20:31:00

Çin emlak piyasası sağlıklı gelişiyor

   Çin Devlet İstatistik Bürosu Sözcüsü Mao Shengyong, Çin'de emlak piyasası için yapılan ayarlamaların verimli sonuçlar verdiğine işaret etti.

Emlak fiyatlarında hızlı artış eğiliminin etkin şekilde önlendiği, Çin'de emlak piyasasının önümüzdeki günlerde daha sağlıklı ve standart gelişeceği belirtildi.

   Mao Shengyong bugün Beijing'de düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, bu yılın ilk 7 ayında ülke genelinde emlak piyasası için gerçekleştirilen yatırımın geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7,9 oranında artarak 5,97 trilyon yuana ulaştığına işaret etti. İlk 7 ayda ticari amaçlı ev satışında yavaşlama görüldü.

Daha önce aşırı sıcak günler geçiren Çin emlak piyasasında sağlıklı bir hıza dönüldüğü, spekülasyon ve yatırım amaçlı ev alma ihtiyaçlarının uygun boyutlara çekildiği bildiriliyor.

Çin Devlet İstatistik Bürosu Sözcüsü Mao Shengyong, ilk 6 ayda emlak piyasasının Çin ekonomisindeki payının yüzde 6,2 olduğuna işaret etti.

   Konut stoklarının azaltılması, metropoller ile komşu bölgeler arasındaki gelişmişlik farkının kapatılması gibi sorunlara etkin çözümler getirilerek emlak piyasasının daha sağlıklı gelişmesi sağlanacak.    

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor