Çin başbakan yardımcısı Nepal'e gidiyor

2017-08-14 20:08:31

Çin Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Hua Chunying bugün düzenlenen olağan basın toplantısında yaptığı açıklamada, Çin Başbakan Yardımcısı Wang Yang'ın kısa süre sonra Nepal'i ziyaret edeceğini açıkladı.

Ziyaret vesilesiyle iki ülkenin Kuşak ve Yol girişimi çerçevesinde somut işbirliğini derinleştirmeleri ve ortaklık ilişkilerini ilerletmeleri bekleniyor.

Çin Başbakan Yardımcısı Wang Yang Nepal hükümetinin daveti üzerine yapacağı ziyaret nedeniyle bu akşam Katmandu'ya ulaşacak. Wang Yang ziyareti kapsamında Nepal Devlet Başkanı Bidya Devi Bhandari, Başbakan Sher Bahadur Deuba ve Başbakan Yardımcısı Bijay Kumar Gacchedar ile görüşmeler yapacak.

Hua Chunying açıklamasında, “Geleneksel dostluğa ve iyi komşuluk ilişkilerine sahip Çin ile Nepal arasındaki ikili ilişkilerde iyi gelişme eğiliminin korunduğunu belirtti.

Başbakan Yardımcısı Wang Yang'ın Nepal'e gerçekleştireceği son ziyaretin iki ülke arasında önemli bir üst düzey etkileşim olduğuna dikkat çeken Hua Chunying, bu ziyaretle iki ülke liderleri ve hükümetleri arasında daha önce varılan işbirliği anlaşmalarının hayata geçirilmesinin ilerletileceğini söyledi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor