“Çin, Mısır'ın demir yolu renovasyonu için en ideal ortak”

2017-08-14 10:51:35 CRI

Mısır Taşımacılık Derneği Başkanı Mohamed Shehata, Çin'in ülkesindeki demir yolu renovasyonuna yardım edebileceğini belirtti.


Mohamed Shehata, dün Xinhua Haber Ajansı muhabirine verdiği demeçte, ülkedeki mevcut demir yolu hatları ve trenlerin uzun süredir kullanıldığını ve bir an önce yenilenmesi gerektiğine işaret etti.


Shehata, ayrıca demir yoluna ilişkin yönetim seviyesinin de nispeten geride kaldığı gibi, makinist ve demir yolu işçilerin de genel olarak eğitimden yoksun olduğunu söyledi.


Shehata, 11 Ağustos'ta meydana gelen ve 49 kişinin ölümüyle sonuçlanan kazanın, demir yolu bakımının halkın can güvenliğiyle ilişkili olduğunu hükümete hatırlattığını belirtti.


Çin'in, Mısır'ın demir yolu altyapısı alanında “modernleşme atılımı” için ideal bir ortak olduğunu belirten Shehata, “Çin'in sağladığı ürünler, Avrupa ülkeleriyle aynı teknolojiye sahip ancak fiyatları daha düşük. Ayrıca biz Çinli bankalardan kredi de isteyebiliriz.” dedi.


Shehata, Çin ve Mısır'ın demir yolu alanında işbirliğini güçlendirmesinin Kuşak ve Yol inşası için de daha elverişli koşullar yaratacağını belirterek, Çin'in Afrika ülkelerinin işbirliği ortağı olduğunun altını çizdi.


Shehata, son olarak Çin ile Mısır'ın demir yolu alanındaki işbirliğinin büyük bir potansiyele sahip olduğuna dikkat çekti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor