Çinli gönüllülerden Türkiye'de Suriyeli mülteci çocuklara yardım

2017-08-11 15:47:01 CRI

7 Çinli gönüllü kısa süre önce Gaziantep kentinde Dar Selam adlı yetimhaneye gidip Suriye'den gelen mülteci yetim çocuklara yardım etti.

“Ortak Gelecek” adlı proje kapsamında 7 Çinli gönüllü kız bir ay içinde çocuklara İngilizce, güzel sanatlar ve el sanatları dersi verdi. Çinli gönüllüler çocuklarla birlikte Mozaik Müzesi'ni gezdiler ve çocuklara Çin'in geleneksel yemeği mantı yaptılar.

Dar Selam yetimhanesinin sorumlusu Hüseyin Doğan, Çinli gönüllülerin insani yardım konusunda örnek olduklarını kaydederek, onların abla gibi çocuklara eşlik ettiğini, bundan duygulandıklarını dile getirdi. Doğan, Çinli gönüllülere teşekkürlerini sundu.

“Ortak Gelecek” projesinin sorumlularından Liu Yiqiang, bu kez Türkiye'de proje başlatmanın daha fazla Çinlinin küresel yönetime ve uluslararası insani yardımlara katılmalarını sağlamayı amaçladığını kaydetti. Liu Yiqiang ayrıca, “Ortak Gelecek” projesinin gelecek adımının Ürdün ve Lübnan'da benzeri gönüllü etkinliklerinin hayata geçirilmesi olduğuna işaret etti.

“Ortak Gelecek” projesi, Çin Çocuklar ve Gençlik Vakfı ve Çin'in sivil toplum örgütlerinden biri olan Uluslararası Hukuku Geliştirme Merkezi tarafından ortaklaşa yürütülüyor.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor