“Çin ile işbirliğinin daha çok meyve vermesini umuyoruz”

2017-08-04 09:51:04 CRI

“Çin ile işbirliğinin daha çok meyve vermesini umuyoruz”

Pakistan'ın yeni Başbakanı Şahid Hakan Abbasi, Çin'in Pakistan'ın yakın dostu olduğunu ve Çin'le işbirliğinin daha fazla meyve vermesini beklediğini söyledi.

Başbakan Abbasi, dün kendisini ziyaret eden Çin'in Pakistan Büyükelçisi Sun Weidong ile görüştü. Şahid Abbasi, görüşmede iki ülkenin işbirliğinin çok olumlu sonuçlar verdiğini hatırlatarak, ülkesinin Pakistan-Çin Ekonomik Koridoru'nun inşasına büyük destek verdiğini belirtti. Pakistan'a yardımlarından dolayı Çin'e teşekkürlerini sunan Abbasi, çeşitli politikaların devamlılığını koruyarak, ekonomik koridoru inşası gibi birçok alanda işbirliğini güçlendireceklerini ve ikili işbirliğinin daha fazla meyve vermesini beklediklerini söyledi.

Çin Büyükelçisi Sun Weidong, Çin-Pakistan ilişkilerinin Çin diplomasisinde önceliği olduğunu, ikili ilişkilerde uzun ve çetin zorlukların üstesinden gelindiğini kaydederek, Abbasi yönetiminin ülkenin birliğini ve istikrarını koruyacağına, ekonomik ve toplumsal kalkınmayı hızlandıracağına inandığını söyledi.

Sun, ülkesinin Çin-Pakistan ekonomik koridoru inşasını güçlendirerek iki ülkenin stratejik işbirliği ve ortaklık ilişkilerini ilerletmeye hazır olduğunu ifade etti.

İktidar partisi olan Pakistan Müslüman Birliği'nin adayı Şahid Abbasi 1 Ağustos'ta yapılan seçimde rakiplerini yenerek Pakistan'ın yeni başbakanı seçildi ve aynı gün geç saatlerde yemin ederek göreve başladı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor