“Karada kaplan, havada ejder”

2017-07-30 14:09:59

Çin Halk Kurtuluş Ordusu'nun kuruluşunun 90. yıldönümü nedeniyle İç Moğolistan Özerk Bölgesi'nde yer alan Zhurihe askeri eğitim üssünde bugün başlayan geçit töreni, askeri kıtaların denetlenmesiyle devam ediyor.

Geçit töreninde bayrak koruma, 90.yıl temsil kıtası, karasal muharebe, bilişim muharebe, özel harekat, hava ve füze savunma, deniz muharebe, hava muharebe, kapsamlı lojistik, terörle mücadele ve stratejik muharebe gibi 9 kıta denetleniyor.

Bayrağı koruma kıtasını, kara, deniz, hava ve füze savunma birliklerinden askerler oluşturdu. Çin Komünist Partisi Bayrağı, Çin Halk Cumhuriyeti Milli Bayrağı ve Çin Halk Kurtuluş Ordusu Bayrağı'nı ellerinde tutarak, şeref tribünü önünden geçti.

Bayrağı koruma kıtasının ardından, 90.yıl temsil kıtası izliyor. Bu kıtada 17 helikopter "1 Ağustos"un Çincesi'ni gökyüzünde oluştururken, 24 helikopter ise "90" rakamı düzeninde gösteri uçuşu yaptı. Bu, Halk Kurtuluş Ordusu'nun katettiği 90 yıllık parlak geçmişini simgeledi. 

90.yıl temsil kıtasının ardından ise karasal muharebe kıtası geldi. Tank, zırhlı araçlar, anti tank füzeleri ve toplar şeref tribünü önünden geçti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor