Xi: Ordumuz, Çin milletinin ulu rönesansının garantisidir

2017-07-30 14:05:20

Çin Halk Kurtuluş Ordusu'nun kuruluşunun 90. yıldönümü için bugün İç Moğolistan Özerk Bölgesi'nde yer alan Zhurihe askeri eğitim merkezinde geçit töreni düzenlendi.

Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Genel Sekreteri, Çin Cumhurbaşkanı ve Merkez Askeri Komisyonu Başkanı Xi Jinping törende yaptığı konuşmada, Nanchang kentinde doğan Halk Kurtuluş Ordusu'nun geçen 90 yıl içinde ÇKP bayrağını yüksekte tutarak, milletinin umudunu omuzlarında taşıyarak, tüm düşmanlara karşı zorlukların üstesinden geldiğine ve böylece Çin halkının kalkınması için unutulmaz katkılar sağladığını belirtti.

Tarihin Halk Kurtuluş Ordusu'nun kahraman ve vatana sadık bir birlik, Çin milletinin ulu rönesansı için güçlü bir garanti olduğunu kanıtladığına işaret eden Xi Jinping, Çin Komünist Partisi ve Çin halkının bundan gurur duyduğunu söyledi.

Barışı, halkın mutluluğunu, devletin korunmasının halk ordusunun sorumluluğu olduğunu ifade eden Xi Jinping, halk ordusunun halka hizmet ilkesi doğrultusunda hareket etmesi, siyasete, reforma, bilim ve teknolojiye ve hukuğa dayanarak, savunma kapasitesini artırması gerektiğini vurguladı.

Xi, ÇKP liderliğinde Çin'e özgü güçlü ordu yapılandırması yolunda şaşmadan ilerleyeceklerini, böylece ÇKP'nin kuruluşunun 100. yıldönümünde orta halli refah toplumu oluşturma, Çin Halk Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yıldönümünde ise sosyalist çağdaş devleti oluşturma hedeflerine ulaşılması ve dünya barışı için katkı sağlayacaklarını kaydetti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor