Başkentte hizmet sektörünün dışa açılması genişletiliyor

2017-07-27 19:26:44

Çin Ticaret Bakan Yardımcısı Wang Shouwen, merkez hükümetin onayıyla başkent Beijing'de hizmet sektörünün dışa açılmasını öngören bir dizi tedbirin hayata geçirileceğini açıkladı.

Wang Shouwen bugün Beijing'de düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, Beijing'de hizmet sektöründe yabancı yatırımlar için konulan Çin sermayesi oranı kısıtlamasını gevşeteceklerini, böylece hizmet sektöründe tedariği etkin olarak zenginleştireceklerini vurguladı.

Başkentte sivil havacılık, kültür, sanat, hukuki hizmet gibi alanlarda pilot uygulama yapılacağını kaydeden Wang Shouwen, sivil havacılık sektöründe bakım ve tamir alanlarında, hava taşımacılığı ajansında yabancıların işletme kurabileceklerini söyledi. Wang, gösteri alanında da Çin sermayesi oranı kısıtlamasını ortadan kaldıracaklarını, yabancıların eğlence tesislerini tek başlarına kurabileceklerini açıkladı.

Beijing Belediye Başkan Yardımcısı Chen Hong, yabancı yatırımcılar için konulan idari onay prosedürlerini azaltacaklarına işaret ederek, başkentte yabancı bilim insanları veya uzmanlarının ulusal veya yerel düzeyde önemli bilim projelerini yürütme hakkını tanıyacaklarını bildirdi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor