“Çin küresel büyümenin başlıca itici gücü olmaya devam edecek”

2017-07-25 09:50:32 CRI

Uluslararası Para Fonu IMF'nin Baş Ekonomisti Maurice Obstfeld, Çin'in küresel ekonomik büyümenin başlıca itici gücü olmaya devem edeceğini söyledi.


Maurice Obstfeld, Çin ekonomisinde korunan güçlü ve istikrarlı büyümenin dünya ekonomisi için son derece büyük önem taşıdığını ifade etti.


Obstfeld, bu yılın ilk yarısında Çin ekonomisinde güçlü bir büyüme görüldüğünü ve ikinci çeyreğinde kaydedilen yüzde 6,9'luk büyüme oranının yine beklentinin üstüne çıktığını kaydetti.


Çin'in küresel ekonomik büyümede önemli katkısı olduğuna dikkat çeken Maurice Obstfeld, Çin ekonomisindeki güçlü büyümenin dünyanın, özellikle Asya bölgesinin büyümesini hızlandırdığını ifade etti.


Maurice Obstfeld Çin ekonomisinde yapısal reformların yapıldığını hatırlatarak, dünya için önemli olanın Çin'deki güçlü büyüme oranının korunmasının yanı sıra, Çin'in istikrarlı ve sürdürülebilir bir şekilde büyümeye devam etmesi olduğunun altını çizdi.


Çin ekonomisinin kredi artışının hızlı olması gibi risklerle karşı karşıya kaldığını, ancak Çin hükümetinin bu sorunun farkında olduğunu ve IMF ile yapıcı işbirliği dahil bir dizi önlem almaya başladığını kaydetti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor