Xi: Ekonomi ve finansın gelişimi hızlandırılmalı

2017-07-16 16:03:54 CRI

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, reel ekonomiye destek verilerek, finansal risklerin önlenmesi ve finans reformunun derinleştirilmesi gerektiğini belirtti.


Xi Jinping 14-15 Temmuz günlerinde Beijing'de düzenlenen Ulusal Finans Çalışmaları Toplantısı'na katılarak bir konuşma yaptı.


Xi konuşmasında, finansın devletin önemli bir çekirdek rekabet gücü, finans güvenliğinin ise devlet güvenliğinin önemli bir parçası ve finans sisteminin ekonomik ve sosyal gelişimdeki temel sistem olduğunu dile getirdi.


Xi Jinping, Çin Komünist Partisi'nin finans çalışmalarına yönelik liderliğinin güçlendirilmesi, istikrarlı ilerleme şeklindeki çalışma tarzında ısrar edilmesi ve finansın gelişme kurallarına uyulması gerektiğine işaret etti.


Xi Jinping, reel ekonomiye destek verme, finansal riskleri önleme ve finans reformunu derinleştirme dahil üç görev çerçevesinde, finansal kontrol sisteminin sürekli yenilenmesine ve modern finansal işletme sisteminin iyileştirilmesine vurgu yaptı.


Finans piyasasının geliştirilmesine dikkat çeken Xi, ayrıca çağdaş finansal denetim ve yönetim çerçevesi inşasının ilerletilmesi, finansal gelişme tarzının değiştirilmesinin hızlandırılması ve finans alanına yönelik hukuki yönetimin güçlendirilmesinin altını çizdi.


Xi son olarak, devletin finans güvenliğinin güvence altına alınmasının yanı sıra, ekonomi ile finansın olumlu ve sağlıklı şekilde gelişmesinin ilerletilmesi gerektiğini ifade etti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor