“Almanya ve AB ile ticaretin özünde karşılıklı yarar var”

2017-07-14 18:43:11 CRI

Çin'in, Almanya da dahil diğer ülkelerle ekonomik ve ticari işbirliği kurmasının özünde karşılıklı yarar ve ortak kazanç olduğu belirtildi.


Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Geng Shuang bugünkü basın toplantısında, Almanya ve Avrupa Birliği (AB) tarafından, işletmelerin satın alımına yönelik incelemelerin güçlendirilmesine ilişkin yönetmeliğe izin verildiği yolundaki haberleri değerlendirdi.


Geng Shuang şu değerlendirmede bulundu:

“Son yıllarda Çin-Almanya ve Çin-AB ekonomik ve ticari işbirliğinde kaydedilen gelişmeler ortada. Bu işbirliği, her iki tarafın işletmelerine ve halklarına somut yararlar getirmenin yanı sıra, tarafların ekonomik gelişmelerini de hızlandırdı. Şu anki uluslararası durum karşısında Çin, Almanya ve AB'yle ortak çaba harcayarak, karşılıklı saygı ve eşitlik temelinde, karşılıklı yarar ve ortaklaşa kalkınma ilkesi doğrultusunda ticaretin serbestleştirilmesini ve yatırımın kolaylaştırılmasını hızlandırmaya hazır. Almanya ve AB'den ilgili politikaları hazırlarken korumacılıktan ve dış dünyaya olumsuz sinyal vermekten kaçınmasını talep ediyoruz.”


Söz konusu haberlerde, Almanya ve AB'nin satın alımlara yönelik incelemeleri güçlendirerek, kritik teknolojilerin kaybına yol açabilecek satışları engelleme hakkına sahip olacağı belirtilmişti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor