Li Keqiang, Davos'ta ticaret ve sanayi temsilcileriyle buluştu

2017-06-29 10:27:59 CRI

Li Keqiang, Davos'ta ticaret ve sanayi temsilcileriyle buluştu

Çin Başbakanı Li Keqiang, dün Dalian Uluslararası Konferans Merkezi'nde 2017 Yaz Davos Forumu'na katılan uluslararası sanayi, ticaret ve girişimcilik çevrelerinden temsilcilerle diyalog toplantısına katıldı.

Yabancı işletmelerin Çin'in ekonomik reformuna nasıl katılabileceği sorusunu yanıtlayan Li Keqiang, son yıllarda reformun kapsamlı bir şekilde derinleştirilmesi sürecinde arz yönlü reforma dayanarak başlıca alanlarda reformu ilerleterek piyasaya giriş için koyulan engelleri azalttıklarını, böylece Çin ekonomisinde dönüşümün güçlü şekilde hızlandırıldığını ifade etti.

Li, Çin'in ticaret kolaylaştırma önlemlerini güçlendirerek, Çinli ve yabancı işletmelere eşit davranacağını sözlerine ekledi.

Dünya Ekonomi Forumu Başkanı Klaus Schwab ve toplantıya katılan yabancı temsilciler yaptıkları konuşmalarda, Başbakan Li Keqiang'in forumda Çin'in ekonomik politikalarını açıklayarak, Çin hükümetinin reformun derinleştirilmesi ve dışa açılmanın genişletilmesi yönündeki özgüvenini aktarmasının, özendirici rol oynadığını belirttiler.

Çin'in reform ve dışa açılma sürecinden faydalanan Uluslararası sanayi ve ticaret çevresi, Çin'in gelişmesinden doğan fırsatları değerlendirerek Çin'le işbirliğini güçlendireceklerini, Çin gelişmesine katkı yapmaya devam edeceklerini ifade ettiler.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor