Li Keqiang'dan yenilik odaklı kalkınma vurgusu

2017-06-25 16:36:50

Çin Başbakanı Li Keqiang, yeni teknolojik ve endüstriyel bir devrimin dünyaya derin değişiklikler getirmesi nedeniyle yenilik odaklı gelişimin teşvik edilmesi çağrısında bulundu.


Yeni endüstriyel devrim ile ilgili bir sempozyuma başkanlık eden Li Keqiang, Çin'in inovasyon odaklı kalkınmayı teşvik ederek, dünyanın teknolojisinde ön sırada yer alması gerektiğini belirtti.


Li, yeni devrimin ekonomik ve siyasi kurulumu yeniden şekillendireceğini, küresel rekabet gücünü yeniden düzenleyeceğini ve mevcut endüstrileri önemli ölçüde değiştireceğini söyledi.


Li, ülkesinin yapay zeka, kuantum, gen düzenleme, yeni materyaller ve yeni enerji gibi alanlarda daha özgün bir araştırma yapması gerektiğini kaydetti.


Başbakan, inovasyon kapasitesine önem verilmesi, geleneksel büyüme motorlarının yükseltilmesi ve orta vadeden yüksek bir büyüme hızına ulaşılmasının yanı sıra, orta vadede yüksek seviyede gelişme sağlanması için yeni büyüme sürücülerinin geliştirilmesi gerektiğini söyledi.


Li ayrıca, uluslararası işbirliğini genişletirken idari işlemleri en aza indirmeye ve düzenlemeler ile hizmetleri geliştirmeye odaklanan reform ile dışa açılmanın önemine de vurgu yaptı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor