Çin: Barışa ve refaha dayalı ipek yolunu oluşturacağız

2017-06-16 19:22:14

Çin Başbakan Yardımcısı Zhang Gaoli, barışa, refaha, dışa açılmaya, inovasyona ve medeniyete dayalı bir ipek yolunu oluşturacaklarını açıkladı.

Zhang Gaoli bugün Beijing'de düzenlenen Kuşak ve Yol inşasını hızlandırmayı öngören toplantıda yaptığı konuşmada, güzergah ülkeleriyle kalkınma stratejisi kaynaşmasını güçlendirip, güvenlik işbirliğini pekiştirerek, barışçı bir ipek yolunu oluşturacaklarını kaydetti.

Gelişmeye odaklanmaya, kapsamlı bağlantı ve endüstriyel işbirliğini güçlendirmeye devam edeceklerini söyleyen Zhang, böylece refaha dayalı ipek yolunu oluşturacaklarını belirtti.

Zhang, çok taraflı ticaret sisteminde ve yatırım işbirliğini pekiştirmede ısrarlı olacaklarını, böylece dışa açık bir ipek yolunda ilerleyeceklerini dile getirdi

İnovasyona önem vereceklerini kaydeden Zhang, internet, büyük veri, bulut bilişim, dijital ekonomi, nano teknoloji, çevre koruma ve yenilenebilir ekonomi alanlarında değişimi artıracaklarını, böylece inovasyona dayalı ipek yolunu geliştireceklerini ifade etti.

Kültür alanında güzergah ülkeleriyle bağlantıyı güçlendireceklerine işaret eden Zhang, böylece medeni bir ipek yolunun oluşturulması için ortak çaba harcayacaklarını kaydetti.

Zhang Gaoli, Kuşak ve Yol inşasının hızlandırılmasına destek verebilen çok taraflı finans sistemini oluşturacaklarını belirtti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor