Xi Jinping FIFA Başkanı Gianni Infantino'yu kabul etti

2017-06-15 11:15:04 CRI

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, dün Beijing'de Uluslararası Futbol Federasyonu (FIFA) Başkanı Gianni Infantino'yu kabul etti.


Xi Jinping görüşmede, sporda büyük ve güçlü bir ülke inşasının Çin halkının “İki Yüz Yıllık Plan” hedefine ulaşmasının önemli parçalarından biri olduğuna dikkat çekti. Xi, Çin hükümetinin futbolun gelişimine büyük önem ve destek verdiğini hatırlattı.


Xi, futbolun gerçek anlamının, rekabetten çok; halkın bünyesinin daha çok güçlendirilmesi ile vatanseverlik, kolektivizm ve mücadele ruhu yaratılması olduğunu kaydetti.


Son yıllarda futbol reformuna ve gelişimine ilişkin genel plan üzerinde çalıştıklarını ve bu konudaki reformları kararlılıkla ilerlettiklerini anımsatan Xi Jinping, toplumda futbol kültürü yetiştirerek, futbol yönetim sistemindeki reformları derinleştirdiklerini ifade etti.


Xi, Çin'in, FIFA'nın çalışmalarına aktif destek vererek, dünya futbol sporunun gelişmesine katkıda bulunmaya hazır olduğunu sözlerine ekledi.


Gianni Infantino ise, Çin'in futbol gelişiminin dünya futbolu için büyük önem taşıdığını ve Xi Jinping'in Çin'in futbol reformu ile gelişimi anlayışını takdirle karşıladığını belirtti.


Infantino, Çin'in ve dünyanın futbol gelişimini hızlandırmak için Çin'le işbirliğini yoğunlaştırmaya hazır olduklarına işaret etti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor