Yang Jiechi, Panama liderleriyle görüştü

2017-06-13 20:36:56 CRI

Devlet Müşaviri Yang Jiechi, bugün Beijng'de Panama Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı İsabel De Saint Malo de Alvarado'yla görüştü.

Yang Jiechi, Çin ve Panama arasında diplomatik ilişkilerin başlatılmasının iki ülke ilişkilerinde yeni tarihi bir sayfayı açtığını belirtti. Yang, Çin ve Panama'nın “Tek Çin” ilkesi temelinde el ele vererek, ikili işbirliği ve kültürel teması hızlandırıp çok taraflı alanlardaki temas ve işbirliğini güçlendireceği, dolayısıyla iki halka ve uluslararası topluma faydalar sağlayacağı inancını dile getirdi.

Panama ve Çin arasında diplomatik ilişkilerin başlatılmasının iki ülke ve iki halkın temel çıkarına uygun olduğuna dikkat çeken De Saint Malo, Panama'nın ikili ilişkilerin geleceğine güvenle baktığını kaydetti.

Panama'nın “Tek Çin” ilkesini kararlılıkla izleyerek, ilgilli taahhütleri yerine getireceğini vurgulayan De Saint Malo, Panama'nın kendine özgü avantajlara dayanarak, ticaret, yatırım, turizm ve altyapı tesisleri gibi alanlardaki ikili işbirliğini geliştireceğini ifade etti. De Saint Malo, Panama'nın aynı zamanda Çin'in Latin Amerika'yla işbirliği için önemli bir pencere haline gelmeye hazır olduğunu sözlerine ekledi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor