BRICS forumu düzenlendi

2017-06-12 16:55:36

Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Dış İlişkiler Bakanlığı tarafından düzenlenen BRICS ülkelerinin siyasi partileri, beyin takımları ve sivil kuruluşları forumunun kapanış töreni Çin'in Fuzhou kentinde gerçekleştirildi.

BRICS ülkeleri ve bazı gelişmekte olan ülkelerden çok sayıda siyasi partilerin liderleri, beyin takımları ve sivil kuruluşların sorumlularından oluşan toplam 400'den fazla Çinli ve yabancı temsilciler, “ortaklaşa işbirliği ve kalkınmayı planlayalım, güzel bir geleceği yaratalım” teması kapsamında derin fikir alışverişinde bulundular. Üç gün süren forumda “Fuzhou İnisiyatifi” ve Xiamen kentinde düzenlenecek BRICS Zirvesi'ne Öneriler adlı belge onaylandı.

ÇKP Merkez Komitesi Dış İlişkiler Bakanı Song Tao, bugün kapanış töreninde yaptğı konuşmada, forumun siyasi partiler, beyin takımları ve sivil kuruluşlar arasındaki ve BRICS ile başka gelişmekte olan ülkeler arasındaki diyalogun ve temasın gerçekleştirildiğini kaydetti. Song Tao, BRICS ülkelerinin Kuşak-Yol inşasına olumlu olarak katılması gerektiğini ve BRICS işbirliğine yeni dinamizm getirmesi gerektiğini belirtti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor