CRI muhabirlerinin Henan gezisi başladı

2017-06-11 16:50:56 CRI

“Büyük Platformla Büyük Merkez Ovayı Göstermek- Yeni Başarılarla Daha İleri Gitmek, 2017 CRI-Çinli ve Yabancı Gazetecilerin Henan Gezisi” başlıklı etkinlik, Çin'in tarihî başkentlerinden Luoyang'da önceki gün yapılan açılış töreniyle başladı.

Çin Uluslararası Radyosu (CRI) bünyesindeki 8 servisten (Türkçe, Fransızca, Portekizce, Bengalce, Nepalce, Tamilce, Vietnamca ve Farsça) Çinli ve yabancı gazeteciler ile Henan eyaletinin yerel basın mensuplarından oluşan 40 kişilik ekip, Çin medeniyetinin beşiği Henan'ın Luoyang ve Zhengzhou kentlerinde çeşitli temaslarda bulunacak.

Henan Eyalet Tanıtım Ofisi Başkanı Yang Bingxu, açılış töreninde yaptığı konuşmada, CRI muhabirlerinin Henan gezisini Luoyang'ın Kuşak ve Yol inisiyatifine aktif katılımı açısından önemli bir fırsat olarak değerlendirdi.

Yang, CRI'nin, yetkin sesi ve yabancı muhabirlerinin eşsiz bakış açılarıyla Çin'e dair unsurları ve Henan'ın kültürel sembollerini Kuşak ve Yol güzergâhındaki ülkelere tanıtacağını, bunun yanında Luoyang'ın işletmelerinin dışa açılması açısından da bir iletişim köprüsü niteliği taşıyacağını dile getirdi.

Törende konuşan CRI Online Yönetim Kurulu Başkanı Cang Julin ise Çin tarihindeki ünlü ve eski bir kent olan Luoyang'ı ve Henan eyaletini tanıtmanın CRI için vazgeçilmez bir görev olduğunu belirtti. Cang, CRI Online'ın elindeki üstün kaynakları kullanarak, yazılı ve görsel araçlarla Luoyang hakkındaki bilgileri tüm dünyaya aktaracağını ifade etti.

CRI Online, Luoyang Belediyesi Tanıtım Ofisi ve Zhengzhou Ekonomik ve Teknolojik Kalkınma Bölgesi Komitesi tarafından ortaklaşa düzenlenen etkinlik 14 Haziran'da sona erecek.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor