Medya liderlerinden BRICS işbirliğine katkı taahhüdü

2017-06-08 20:00:00 CRI

BRICS ülkelerinden 27 medya kuruluşunun liderleri, bugün Beijing'de başlayan BRICS Medya Forumu'nda bir araya geldi. Medya liderleri, BRICS çerçevesindeki işbirliğini güçlendireceklerini belirttiler.

Çin Tanıtım Bakanı Liu Qibao, forumun açılışında yaptığı konuşmada, BRICS medya kuruluşlarına kazan-kazan işbirliğini geliştirerek, uluslararası düzeni daha adil ve makul bir yönde ilerletme çağrısı yaptı.

Liu Qibao, BRICS ülkeleri arasındaki işbirliğinin ikinci 10 yılının başlangıcında forumun başarıyla düzenlenmesinin, BRICS Liderleri 9. Zirvesi için olumlu bir ortam yaratacağını, BRICS üyeleri arasındaki işbirliğine ve bu ülkelerin kalkınmalarına güç katacağını belirtti.

Liu Qibao, BRICS medya kuruluşlarından örgüte üye ülkeler arasındaki işbirliği ve ortak kazancı kararlılıkla ilerletmelerini ve BRICS ülkelerinin parlak geleceğini tüm dünyaya göstermelerini istedi. Liu, ayrıca BRICS medya kuruluşlarının örgüte üye ülkeler arasında kültürel iletişimin yoğunlaşmasına güç katarak, çok düzeyli ve çeşitli alanları kapsayan işbirliğini pekiştirmeleri gerektiğini söyledi.

“BRICS ülkeleri arasındaki medya işbirliğini derinleştirmek, uluslararası medya dünyasında eşitlik ve adaleti ilerletmek” konulu forum, Çin'in Xinhua Haber Ajansı tarafından önerildi. Forum, Brezilya'nın CMA Grubu, Rusya'nın Sputnik Haber Ajansı ve Radyosu, Hindistan'ın Hindu Grubu ve Güney Afrika'nın Independent Media kuruluşlarının ortak çabalarıyla başlatıldı.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor