Çin: Paris Antlaşması korunmalı

2017-06-02 18:39:57 CRI

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Chunying, Paris Antlaşması'nın korunması gerektiğini ve Çin'in iklim değişikliğiyle mücadele çalışmalarına devam edeceğini açıkladı.


Dışişleri Bakanlığı tarafından bugün düzenlenen basın toplantısında, bir gazeteci, ABD Başkanı Donald Trump'un ülkesinin Paris Antlaşması'ndan çekilerek, Antlaşma'da belirlenen salınım azaltılmasına ilişkin bütün standartları uygulamayı durduracağını açıkladığına dikkat çekti ve Çin'in bu konuyu nasıl değerlendirdiğini sordu.


Hua Chunyin, ABD'nin söz konusu kararını yakından takip ettiklerine işaret ederek, Çin'in uluslararası toplumun iklim değişikliğiyle mücadele konusunda vardığı en geniş mutabakat olan Paris Antlaşması'nın hep birlikte korunması gerektiği görüşünde olduğunu anımsattı.


Hua Chunying, Çin'in bundan böyle iklim değişikliğiyle mücadele çalışmalarına devam ederek, söz konusu çok taraflı sürece aktif bir şekilde katılacağının ve küresel iklim yönetişim sürecini kararlılıkla koruyacağının altını çizdi.


Sözcü, Çin'in, ilgili taraflarla işbirliğini güçlendirerek, Paris Antlaşması'nın uygulanmasına ilişkin görüşmelerle dünyanın yeşil, düşük karbonlu ve sürdürülebilir gelişmesini hızlandıracağını sözlerine ekledi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor