Çin Yapı Bankası, Malezya'da ilk şubesini açtı

2017-06-02 16:30:26

Çin İmar Bankası (China Construction Bank-CCB) Malezya'daki ilk şubesini bugün açtı. Açılış töreninde Malezya Başbakanı Nacib Razak ile diğer hükümet yetkilileri hazır bulundu.

CCB, Çin Bankası (Bank of China) ve Çin Endüstri ve Ticaret Bankası'nın (Industrial and Commercial Bank of China) ardından Malezya'da şube açan üçüncü Çin bankası oldu.

CCB Yönetim Kurulu Başkanı Wang Hongzhang, açılış töreninde yaptığı konuşmada, uluslararası piyasada iş alanlarını genişletmek açısından Malezya'nın önemli bir merkez olduğunu dile getirdi. Wang, Malezya şubesinin açılmasıyla CCB'nin küresel dönüşümünün hızlanacağını vurguladı.

Wang, CCB'nin hem Malezya hem de Çin piyasalarında daha etkili finansal çözümler ve daha iyi hizmet sunmak amacıyla geniş bir finansal hizmet yelpazesi sağlayarak Malezya'nın ekonomik büyümesine tam destek vereceğini ifade etti.

Malezya Başbakanı Nacib, CCB'nin güçlü fon pozisyonuna ve finansal hizmetlerdeki uzmanlığına inandığını söyleyerek, bankanın Malezya şubesinin demiryolu, otoyol, havalimanı ve deniz limanı inşaları gibi yüksek öncelikli altyapı tesisleri projelerine faal olarak finansman sağlamasını beklediklerini belirtti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor