Çin: Sivilleri korumak için çatışmalar önlenmeli

2017-05-26 11:32:11 CRI

Çin'in BM Daimi Temsilcisi Liu Jieyi, çatışma bölgelerindeki siviller ile sağlık personeli ve tesislerine yönelik tehditlerin tamamen yok edilmesi için çatışmaların önlenmesi ve çözüme bağlanması çağrısı yaptı.


Güvenlik Konseyi'nde dün “Çatışmalarda Siviller ile Sağlık Personeli ve Tesislerini Koruma” konulu bir açık oturum düzenlendi.


Liu Jieyi, dünya ülkelerinin, insanlığın kader ortaklığı bilinci edinerek, barışçıl ve istikrarlı bir uluslararası ortam yaratılması için çalışması gerektiğini belirtti.


BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in çatışmaların önlenmesi ve barışın muhafaza edilmesi yönündeki çalışmaları var güçle ilerlettiğine işaret eden Liu, bu çalışmaların söz konusu hedefe ulaşılması için yürütülen önemli çabalardan biri olduğunu ifade etti.


Liu, uluslararası toplumun bu çalışmalara paralel olarak hareket etmesi, 2020 Sürdürülebilir Kalkınma Programı'nı yerine getirmesi ve çatışmalara neden olan sorunları çözmesi gerektiğinin altını çizdi.


Sivillerin korunması sorumluluğunu çatışmaların yaşandığı ülkelerin hükümetleri ve çatışan tarafların üstlenmesi gerektiğine dikkat çeken Liu ayrıca, çatışmalarda insani yardım çalışmalarının uygun bir şekilde yürütülmesinin önemine de vurgu yaptı. 


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor