BM kuruluşlarından Kuşak ve Yol'a övgü

2017-05-24 19:52:40

2017 yılı Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konseyi'nin (ECOSOC) başlattığı kalkınma için finansman forumu dün genel toplantı düzenledi. Toplantıya katılan uluslararası örgütler ve üye ülkelerin temsilcileri Kuşak ve Yol Uluslararası İşbirliği Forumu'nda (BRF) elde edilen kazançları takdirle değerlendirdi.

Çin'in BM Daimi Temsilcisi Liu Jieyi, dünkü oturumda yaptığı konuşmada forumda elde edilen kazançlar hakkında bilgi verdi.

Liu Jieyi, Kuşak ve Yol'un 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündemi'ni uygulama yolunda önemli bir girişim olduğunu kaydederek, geride kalan 4 yıl içinde Kuşak ve Yol girişiminin ortak müzakere, ortak inşa ve paylaşım kuralları temelinde sürdürüldüğünü hatırlattı.

Liu Jieyi ayrıca, gelecek 3 yıl içinde Kuşak ve Yol inşasına katılan gelişmekte olan ülkelere ve uluslararası örgütlere 60 milyar RMB yardım sağlayacaklarını ifade etti.

BM Ticaret ve Kalkınma Konferansı (UNCTAD) Genel Sekreteri Mukhisa Kituyi, BRF'nin küresel kalkınmanın yönetilmesinde örnek teşkil ettiğini ve tüm ülkelerin Çin'in tecrübelerinden faydalanması gerektiğini belirtti.

BM Asya Pasifik Ekonomik ve Sosyal Komisyonu (ESCWA) İcra Sekreteri Shamshad Akhtar, Çin'in küresel dostluk ilişkileri inşasını yürüttüğünü ve sürdürülebilir kalkınma hedefine ulaşılmasında bunun önem taşıdığını ileri sürdü.

Oturuma katlan uluslararası örgütler ve üye ülkelerin temsilcileri Kuşak ve Yol girişimini takdirle değerlendirdi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor