Kuşak ve Yol inşasına destekler sürüyor

2017-05-22 16:26:25

Çin'in önerdiği Kuşak ve Yol inisiyatifinin istikrarlı bir şekilde hayata geçirilmesiyle, Avrupa'daki araştırma ve basın kuruluşlarının girişime ilgi ve alakası artıyor.

Financial Times'ta bugün yer alan bir yorum yazısında, Kuşak ve Yol inşasının Çin'i Avrupa'ya bağlayan deniz ve kara ulaşım hatlarını iyileştireceği, ekonomik bütünleşmede cesur bir deneme olan Kuşak ve Yol inisiyatifinin aynı zamanda yeni ticaret güzergâhlarıyla uluslararası ticaret maliyetini düşürmede yararlı bir deneme olduğu savunuldu.

Makalede, Avrupa'nın dünya ekonomisinde dikkat çekici bir kutup olmak istemesi durumunda, Kuşak ve Yol inşasını aktif şekilde değerlendirmesi gerektiğine dikkat çekildi.

Fransız uluslararası ilişkiler uzmanı ve Çin-Avrupa Forumu'nun kurucusu David Gosset, Beijing'de kısa süre önce düzenlenen Kuşak ve Yol Uluslararası İşbirliği Forumu'nda daha net perspektif ve ayrıntılı önlemler ortay koyulduğuna işaret ederek, Avrupa'nın bu fırsatı kaçırmayarak Kuşak ve Yol inşasında yer alması gerektiğini belirtti.

The College of Europe Avrupa-Çin Araştırma Merkezi Başkanı Men Jing, AB'nin Kuşak ve Yol inisiyatifiyle ilgili bilincinin giderek netleştiğini, inisiyatifin teşvik ettiği açıklık ve hoşgörünün iki tarafın Kuşak ve Yol çerçevesinde işbirliğini geliştirme olasılığını artırdığını kaydetti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor