Kuşak ve Yol ülkelerine yeni direkt uçuşlar açılıyor

2017-05-16 21:08:07 CRI

Çin Sivil Havacılık Bürosu'ndan bugün yapılan açıklamaya göre, Çin ile 43 Kuşak ve Yol ülkesi arasında taşımacılık kapasitesinin artırılması, bu kapsamda 240 yeni direkt uçak seferinin hizmete açılması planlanıyor.

Çin ile Kuşak ve Yol güzergahındaki 43 ülke arasında haftalık 4 bin 200 direkt uçak seferi gerçekleştiriliyor. Çin Havayolları, Güney Havayolları, Doğu Havayolları gibi Çinli sivil havacılık şirketleri, Kuşak ve Yol güzergahlarındaki ülkelere doğrudan uçak seferleri sayısını 240'a çıkarmaya hazırlanıyor.

Çin Sivil Havacılık Bürosu Kalkınma ve Planlama Departmanı Başkanı Wang Zhangyi, bugün düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, 2016 sonu itibarıyla, Çin'in 120 ülke veya bölge ile ikili hükümetler arası havayolları taşıma anlaşmaları imzaladığını, bunların yarısını Kuşak ve Yol güzergahlarındaki ülkelerin oluşturduğunu söyledi.

Wang Zhangyi'nin verdiği bilgilere göre, son yıllarda, yeni havacılık rotalarının açılmasıyla Kuşak ve Yol ülkelerinden gelen yolcuların sayısı, diğer ülkelerden gelen yolcu sayısına göre yıldan yıla artışı sürdürdü. Bu artış oranı, 2015'te yüzde 39,8 seviyesinde, bu yılın nisan ayı itibarıyla da yüzde 47,1 olarak kaydedildi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor