İsviçre Konfederasyon Başkanı: Kuşak ve Yol dünyanın hedefidir

2017-05-16 11:14:11

İsviçre Konfederasyon Başkanı Doris Leuthard, Çin'in ortaya koyduğu Kuşak ve Yol inisiyatifinin dünyaya fayda getiren bir küresel kalkınma girişimi, Kuşak ve Yol inşasının ilgili ülkelerin ortak hedefi olduğunu kaydederek iki ülkenin bu çerçevede derin işbirliğini geliştirebileceğini belirtti.

Doris Leuthard, dün İsviçre'nin Beijing Büyükelçiliği'nde düzenlenen basın toplantısında, Kuşak ve Yol gündeminde yeni bir seviyeye gelindiğini ve tüm ülkelerin ortaklaşa çaba harcaması gerektiğini ifade etti. Doris Leuthard, Kuşak ve Yol inşasında ekonomi, inovasyon, enerji, proje yönetimi ve yüksek hızlı tren gibi alanlarda Çin'le derin işbirliğini gerçekleştirebileceklerini sözlerine ekledi.

Kuşak ve Yol inisiyatifinin dünya ekonomisinin büyümesine olumlu katkıda bulunduğunu dile getiren Doris Leuthard, Asya'da özellikle bazı Orta Asya ülkelerinin ekonomik kalkınma potansiyeline sahip olduklarını ancak altyapı tesislerinin eksikliğinden dolayı mevcut potansiyelin ortaya çıkarılamadığını kaydetti.

Doris Leuthard, Kuşak ve Yol inisiyatifi ile ilgili ülkelerin kalkınma potansiyelinin ortaya çıkarılmasına destek verdiklerini ve bunun BM 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri'ne uygun olduğunu ifade etti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor