Li Keqiang, İngiltere Maliye Bakanı ile bir araya geldi

2017-05-16 10:50:15

Çin Başbakanı Li Keqiang dün Kuşak ve Yol Uluslararası İşbirliği Forumu vesilesiyle Çin'de bulunan İngiltere Başbakanı'nın özel elçisi ve Maliye Bakanı Philip Hammond'la görüştü.

Li Keqiang, İngiltere'yle ilişkiye önem verdiklerini hatırlattı. Li Keqiang, mevcut uluslararası durumda Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'nin damimi üyesi olan Çin ve İngiltere'nin iki taraflı seviyede karşılıklı çıkara dayalı işbirliğini artırması ve uluslararası meselelerde teması ve eşgüdümü sağlamasının iki taraf, iki bölge hatta dünya için büyük önem taşıdığını belirtti.

Çin-İngiltere ilişkisi ve işbirliğinde yeni adım atılmasını İngiltere'yle birlikte yürütmeye hazır olduklarını dile getiren Li Keqiang, istikrara, açıklığa ve refaha dayalı ticari serbestleşme ve kolaylaşmanın yürütülmesi için İngiltere tarafıyla el ele vererek olumlu sinyal vermek istediklerini kaydetti.

Philip Hammond İngiltere Başbakanı Theresa May'in Çin Başbakanı Li Keqiang'a verdiği imzalı mektubu teslim etti. Philip Hammond, İngiltere-Çin kapsamlı stratejik dostluk ilişkisini geliştirmeye çalıştıklarını ifade etti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor