Beijing'de Global Düşünce Kuruluşları Zirvesi

2017-05-15 16:42:59 CRI

Beijing'de Global Düşünce Kuruluşları Zirvesi

5. Global Düşünce Kuruluşları Zirvesi bugün Beijing'de düzenlendi.

Yurt içi ve dışından gelen üç yüzden fazla uzman ve aydın, zirvede küresel sürdürülebilir kalkınma gibi konular üzerinde tartışmalar yaptılar.

Zirveye katılanlar, Kuşak ve Yol inisiyatifi ve inşasının küreselleşme ve küresel yönetişime yeni dinamizm ve pozitif enerjiyi kattığını savundu.

Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı Ulusal Komitesi Başkan Yardımcısı Chen Yuan, zirvenin açılış töreninde yaptığı konuşmada, global düşünce kuruluşları zirvesinin, düşünce kuruluşları, uzmanlar ve aydınların, küreselleşmedeki yeni trendleri değerlendirerek global yönetişim ve uluslararası kurallarda reformu hızlandırarak Kuşak veYol inisyatifine aktif bir şekilde katılmalarını sağlayabileceğini söyledi.

Chen Yuan, düşünce kuruluşları, uzmanlar ve aydınların Kuşak ve Yol inşasını hızlandırarak, adalet, kapsayıcılık, ortak kazanç ve sürdürebilirliğe dayalı küreselleşme yolu için önerilerde bulunmaları arzusunu ifade etti.

Zirveye eş zamanlı olarak düzelenen 4 yuvarlak masa toplantısında, uzmanlar ve aydınlar “küreselleşme için yeni durum, yeni meydan okuma, yeni fırsat ve yeni çözümler”, “Küresel sürdürülebilir kalkınma: Sorunlar ve çözümler” ve “Kuşak ve Yol'un ilgili ülkelerin planlarıyla kenetlenmesi” gibi konuları ele aldı.

Uzmanlar, ekonominin küreselleşmesinin, toplumsal üretim gücünün gelişmesinin önkoşulu ve bilim ve teknolojinin ilerlemesinin doğal bir sonucu olduğunu, aynı zamanda bunun dünya ekonomik büyümesine güç kattığını belirtti.

Uzmanlar, ayrıca küreselleşmeye karşı çıkan düşüncelerin küreselleşme sürecindeki yetersizliğini yansıttığını, ancak sorunların kaynağının basitçe küreselleşmeye bağlanmaması gerektiğini kaydettiler.

Çin Uluslararası Ekonomik İletişim Merkezi tarafından düzenlenen 5. Global Düşünce Kuruluşları Zirvesi'ne Çin Uluslararası Ekonomik İletişim Merkezi Başkanı Zeng Peiyan de katıldı.

Global Düşünce Kuruluşları Zirvesi, Çin Uluslararası Ekonomik İletişim Merkezi tarafından yaratılan bir küresel düşünce kuruluşları iletişim platformu.

Çin Devlet Konseyi'ne bağlı gelişme ve araştırma merkezi ve ABD Brookings Enstitüsü gibi yurt içi ve dışındaki ünlü düşünce kuruluşlarının uzmanları ve temsilcileri, eski devlet liderleri, uluslararası örgütlerin yetkilileri dahil 3 yüzden fazla kişi zirveye katıldı.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor