Arslan: Forum ulaştırma koridorlarını birbirine bağlıyor

2017-05-14 13:29:03 CRI

Türkiye Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kuşak ve Yol Forumu'nun ulaştırma koridorlarının birbirlerini tamamlaması konusunda çok önemli bir forum olduğunu belirtti.


Kuşak ve Yol Uluslararası İşbirliği Forumu'na katılmak üzere Beijing'de bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan CRI Türkçe muhabirinin sorularını yanıtladı.


Ahmet Arslan, Çin'in çok başarılı bir çalışma yaptığını dile getirdi ve Çin'i tebrik etti.


Arslan, Kuşak ve Yol Uluslararası İşbirliği Forumu'nun, bütün ülkelerin ticaretinin geliştiricisi ve olmazsa olmazı olan ulaştırma koridorlarının birbirlerini tamamlaması konusunda çok önemli bir forum olduğunu dile getirdi.


Türkiye'nin, Beijing'den kalkan bir yükün Londra'ya kadar gitmesini sağlayacak koridorların tamamlayıcısı olan projeler yaptığının altını çizen Arslan, forumda Kuşak ve Yol çerçevesinde Türkiye'nin ne yaptığını ve hedeflerini paylaşacaklarını belirtti.


Konuk Bakan konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

“Türkiye, bu konuda coğrafi olarak önemli bir konumda. Böyle olunca da Çin'in Avrupa ile sair pazarlarla sağlamak istediği bu ulaştırma koridorlarını bütünleyici çalışmaların bir parçası olan Türkiye'nin ne yaptığını diğer ülkelerle de paylaşmamız gerekir ki bu coğrafya üzerinde bir çok ülke var. Bütün bu ülkelerin yaptığı çalışmaların birbirinin tamamlayıcısı niteliğinde olması lazım. Böyle olursa başarılı sonuçlar elde ederiz. Zaten Çin de bu fikirden hareketle böyle bir forum düzenliyor. Bütün ülkeleri davet ediyor, bütün ülkelerin çalışmalarının masaya yatırılması ve bütün ülkelerin çalışmalarının birbirini tamamlayacak şekilde gündemde olması ve birbirinden haberdar olmasını önemsiyor.”


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor