Putin'den Kuşak ve Yol inisiyatifine övgü

2017-05-14 12:40:34

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in ortaya koyduğu Kuşak ve Yol inisiyatifinin son derece faydalı olacağını açıkladı.


Vladimir Putin, başkent Beijing'de düzenlenen Kuşak ve Yol Uluslararası İşbirliği Forumu'nun açılış töreninde bir konuşma yaptı.


Putin, konuşmasında Avrasya'da yer alan halkların tarihten beri dostluk içinde yaşadıklarına işaret ederek, bu ülkeler arasındaki karşılıklı anlayış, güven ve geleneksel dostluğun 21. yüzyıldaki işbirliği için de son derece önemli olduğunu vurguladı.


Dünyanın günümüzde çeşitli tehdit ve sınamalarla karşı karşıya bulunduğuna dikkat çeken Putin, küresel ekonomi istikrarlı şekilde büyümezse bu tehditlerin ortadan kaldırılamayacağını kaydetti.


Avrasya'nın bütünleşme sürecinin düzenli şekilde yürütüldüğüne ve bu kapsamda birçok projenin uygulandığına dikkat çeken Rus lider, Avrasya Ekonomik Birliği'ne üye ülkelerin Kuşak ve Yol inisiyatifini de aktif olarak desteklediklerini söyledi.


Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in, forumun açılışındaki konuşmasında enerji, ulaştırma, altyapı, sanayi ve kültür alanlarında işbirliğini pekiştirme önerisinin tam zamanında yapılmış bir teklif olduğunun altını çizen Putin, bunun Çin'in bütünleşme konusunda gösterdiği inovasyona dayalı bir yaklaşım olduğunu kaydetti.


Putin, son olarak, Kuşak ve Yol Uluslararası İşbirliği Forumu'nun katılımcılarını, Rusya'nın Haziran ve Eylül aylarında evsahipliği yapacağı Uluslararası Ekonomik Forumu ve Uzak Doğu Ekonomik Forumu'na davet etti.

    


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor