Çin'den Suriyeli mülteci çocuklara yardım

2017-05-13 18:26:23 CRI

Çin hükümeti Lübnan'daki Suriyeli mülteci çocuklarının daha iyi bir eğitim almasına yardımcı olmak amacıyla UNICEF'e 1 milyon ABD doları tutarında nakit yardım sağladı.


Çin'in Lübnan Büyükelçisi Wang Kejian Lübnan'ın doğusundaki Beqaa Vadisi'nde bulunan bir okulda düzenlenen yardım malzemelerinin dağıtım faaliyetine katıldı.


Wang yaptığı konuşmada, Geçen Eylül'de düzenlenen BM mülteci toplantısında Çin hükümetinin ilgili ülke ve uluslararası örgütlere 100 milyon dolar insani yardım taahhüdünde bulunduğunu hatırlattı.


Wang, 1 milyon doların Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu'na (UNICEF) verileceğini ve Suriyeli mültecilerin şu anki zorlukları aşmasına yardım etmeyi amaçladığını kaydetti.


Wang, UNICEF'in önerisiyle söz konusu yardımın Lübnan'daki Suriyeli mülteci çocuklara öğrenim araç ve gereçleri sağlamak için kullanılmasının kararlaştırıldığını ifade etti.


UNICEF'in Lübnan Ofisi'nden yapılan açıklamada ise, ülkenin çeşitli bölgelerindeki okullarda toplam 200 bin Suriyeli mülteci çocuk bulunduğunu ve Çin'in söz konusu yardımının bu rakamın yarısına ulaşacağını söyledi.


Son yıllarda Çin hükümeti, 1,5 milyon Suriyeli mülteciyi kabul eden Lübnan hükümetine ve bu ülkedeki Suriyeli mültecilere çeşitli kanallardan bir çok kez yardım ulaştırdı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor