Hebei eyaletinin konumu bölgesel kalkınmaya liderlik ediyor

2017-05-11 10:59:09

Bohai Yeni Ekonomi Bölgesi Tianjin'nin güneyinde Hebei eyaletinin sınırları içinde yer alıyor. 2400 kilometrekarelik bir alanı kapsayan Bohai Yeni Ekonomi Bölgesi Huanghua kenti, Gangcheng bölgesi, Zhongjie ve Nandagang endüstri parkları ile Lingang Ekonomi ve Teknoloji Pilot Bölgesi'ni kapsıyor.

Önemli bir deniz kıyısı lokasyonuna sahip Bohai Yeni Ekonomi Bölgesi, yerel ekonominin kritik önemde büyümesine katkı sağlıyor. Ayrıca bölge tarım kültürünün getirdiği bilgi birikimine de sahip. Bölgede 1956'da Çin-Çekoslovakya tarım dostluğu ile başlayan dışa açılma politikası, 1997 yılında Huanghua Limanı'nın hizmete girmesiyle Çin'in ulusal gelişiminde çığır açtı.

Yeni fırsatları değerlendiren yerel halkın müşterek çabalarının ardından günümüzde bölge daha iyi yaşam koşullarının olduğu küresel ilginin odak noktası konumunda.

2017 Langfang Uluslararası Ekonomi ve Ticaret Fuarı'nın yapılacağı Langfang kentindeki dünya çapında gelişmiş veri depolama ve yedekleme teknolojisine odaklanan Runze Bilim ve Teknoloji şirketi bulut veri depolamada sektörün lideri olarak ön plana çıkıyor.

Modern endüstri merkezlerinin inşasına odaklanılan Bohai Denizi çevresinde lojistik merkezlerin stratejik önemi artıyor. Bohai Denizi'ndeki Huanghua Limanı, 18 ayda tamamlanıp 2010 yılında hizmete girdi. 2016 yılında 245 milyon ton iş hacmine sahip olan Huanghua Limanı Hebei eyaletinin Handan, Langfang, Shijiazhuang, Baoding, Cangzhou şehirleri başta olmak üzere Shanxi, Henan, Shandong, Shan'xi, Ningxia, Gansu, İç Moğolistan ve Xinjiang dahil toplam 9 eyalete hizmet veriyor.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor