Hebei'den dünyaya enerji atılımı

2017-05-10 10:06:13

Dünyada elektrikli otomobil kullanımı artarken, bu artışın sık görüldüğü ülkelerden biri de Çin. Çin'de trafiğe çıkan elektrikli otomobil sayısının artmasının önemli bir sebebi, şehirlerin her noktasında elektrik şarj istasyonlarının yaygın olarak bulunması. Karayollarında, alışveriş merkezlerinde ve halka açık alanlarda elektrikli otomobiller kolayca şarj edilebiliyor. Araç kullanıcıları 30-40 dakika gibi bir süre içinde elektrikli otomobillerinin şarj dolumlarını tamamlayabiliyor.

Bu sebeple Çin'de şarj istasyonları için büyük piyasa öngörülüyor. Bu teknolojiyi üreten birçok Çinli elektrik şirketi var. Sektörün önemli aktörlerinden Kelin Elektrik (KE) Hebei'deki tesislerinde ürettiği şarj istasyonlarından elektrik üreten ev sistemlerine kadar kaliteli ve verimli ürünleriyle tanınıyor.

KE geliştirdiği elektrikli otomobil şarj istasyonlarının hem genel hem de kişisel kullanıma uygun modelleri bulunuyor. Toplam 20 bin metrekarelik şirketin araştırma tesislerinde 200'den fazla uzman elektrik donanımlarını geliştirmek için çalışıyor.

Hebei'de ziyaret ettiğimiz Kelin Elektrik temiz ve yenilenebilir enerji kaynakları kullanımında ön plana çıkan bir işletme. Bu alanda güneş panelleri Hebei, Henan, Ningxia eyaletleri başta olmak üzere bütün Çin'de alıcı buluyor.

KE'nin özel bir üretimi olan güneş panelleri, aynı zamanda elektrik üretebilen ev sistemleri olarak da satılıyor. Söz konusu sistemler internetten takip edilebildiği gibi sistemde üretilen elektriğin fazlası Çin Devlet Elektrik Kurumu'na da satılabiliyor.

Öte yandan firma elektrik üreten ev sistemlerini Pakistan ve Kenya'nın da aralarında bulunduğu birçok ülkeye ihraç ediyor. Geçen yıl KE'in geliri 1.68 milyar yuanı aştı.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor