İç Moğolistan'ın ilk hızlı tren hattında test sürüşleri başladı

2017-05-08 15:08:12

Çin'in kuzeyinde yer alan İç Moğolistan Özerk Bölgesi'nde inşası tamamlanan ilk hızlı tren hattında test sürüşleri başladı. Ulaqab-Hohhot hızlı tren hattının Temmuz sonunda hizmete açılması bekleniyor.

Hohhot Demiryolları Bürosu'ndan yapılan açıklamaya göre, dün gerçekleştirilen deneme sürüşünde Ulaqab ile Hohhot kentleri arasında hareket eden tren saatte 250 ila 275 km hız yaptı.

Ulanqab-Hohhot hızlı tren hattı, Hohhot'u Hebei eyaletinde bulunan ve 2022 Kış Olimpiyatları'nın bir bölümüne ev sahipliği yapacak olan Zhangjiakou kentine bağlayan hattın bir parçası. Mevzubahis hat açıldığında Ulanqab ile Hohhot arasındaki mesafenin bir saatten 35 dakikaya düşeceği bildirildi.

286,8 km uzunluğundaki Zhangjiakou-Hohhot hızlı tren hattı ise saatte 250 km hız yapmaya elverişli olarak tasarlandı. Bu hat, tamamlandığında Çin'in kuzeyindeki en uzun hızlı tren hattı olacak.

Zhangjiakou-Hohhot hattının 2018'de tamamlanıp hizmete açılması öngörülüyor. Daha sonra bu hat inşası devam eden Beijing-Zhangjiakou hattı ile birleştirilecek, böylece Beijing ile Hohhot arası ortalama 9 saati bulan seyahat süresi 3 saate inecek.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor